سافت گزین

انتخاب نرم افزار را ساده کرده ایم

شروع کردن یک کسب و کار جدید نیازمند تحقیق و برنامه ریزی زیاد می باشد. بخش بازاریابی طرح کسب و کار شما یکی از مهم ترین قسمتهای استراتژی کلی کسب و کار شما است.

روش های بازاریابی موفق، نیاز مشتری را به میل و درخواستش برای محصول یا خدمت شما تبدیل می کند.

  • بازار خود را بشناسید:

تحقیق بازار قدم اول در طرح توسعه بازاریابی می باشد. مشتریان هدف خود را تعیین کنید. سن، شیوه زندگی و سطح درآمد از مشتریان آتی شما تاثیر مستقیمی بر جاییکه پولهای تبلیغاتی تان را خرج می کنید، می گذارد. مشتریانتان در جستجوی چه چیزی هستند؟ مجلات تجاری را برای آمار و روند خرید بررسی کنید. از کتابخانه خود جهت شناسایی اسناد محلی، نظرات نشریافته و گزارشات مربوط به بازار کسب و کارتان بازدید نمائید. یک کسب وکار خرده فروشی محلی به طرز متفاوتی از یک ارباب رجوع  بین المللی خرید و فروش می کند. آمار هدف خود را بشناسید و بر روی بازاریابی آنها تمرکز کنید.

  • رقابتتان را بررسی کنید:

پایش رقابت در همه جنبه های کسب و کار، از جمله بازاریابی مهم است. کشف کنید که چه نوع تکنیک بازاریابی را رقیبانتان استفاده می کنند، نقاط قوت و ضعفشان را ارزیابی کنید و ایده های جدید را برای تحت الشعاع قراردادن آنها توسعه دهید. بر کشف آنچه که ارزش رقبا در تبلیغاتشان نشان داده می شود و تلاش برای ارائه در سطح بالاتر تمرکز کنید.

  • کالاها و خدماتتان را قیمت گذاری کنید:

کاهش قیمت همیشه پاسخی برای شکست دادن رقبا(رقابت) نیست. بله شما باید قیمت را درست مثل یک مشتری مقایسه کنید. مهم است که شما توجه زیادی به تمامی قیمت ها و هزینه کالاهای سودمندتان داشته باشید. پولی که برای تحقیق و توسعه خرج می کنید مثل مواد خام و حقوق مهم است. ممکن است برای جلب مشتری با قیمت کم برای بدست آوردن کسب و کار وسوسه شوید اما این می تواند برای آینده شرکت شما مضر باشد. تقویم بازاریابی باید 1 سال زودتر برنامه ریزی شود. پول تبلیغاتتان را در طول سال بودجه ریزی کنید. تخفیف تعطیلات و فروش فصای باید برنامه ریزی شده باشد و برای عرضه نهایی خوب سنجیده شده باشد.

  • افتتاحیه بزرگ و باشکوه:

اگر کسب و کار شما یک مغازه آجر و ملات است، معامله جدیدتان را جشن بگیرید. از افراد مهم محلی برای جشن بریدن ربان دعوت کنید و اجازه دهید رسانه ها در مورد آن اطلاع داشته باشند. ایستگاه های تلویزیون محلی، رادیو، روزنامه ها ممکن است کسب و کارتان را به طور رایگان تبلیغ کنند که اینگونه شما مورد توجه و احترام جامعه قرار می گیرید. مراقب باشید هرچند اگر مردم علاقه مند نباشند و تعداد شرکت کنندگانتان کم باشد؛ شما بر علیه خودتان بازاریابی کرده اید.

  • برندتان را توسعه دهید:

یک برند برای شرکتتان با استفاده از یک رنگ یا طرح خاص و یک لوگوی حرفه ای طراحی شده برای کسب و کارتان را در ذهن خود بسازید. آن را ساده و به یاد ماندنی نگه دارید و همه جا از آن استفاده کنید. نشانه ها، کارت های کسب و کار، وب سایت ها، تبلیغات در صفحات تجاری و هر بروشور چاپی باید شامل لوگو و رنگ های شرکت شما باشد.

  • شبکه و ارتباطات:

برای کارآفرینان یا کسب و کار کوچک، پیدا کردن اولین مشتری ها سخت است. از تجربه کسانی که دارای تخصص در زمینه كاری شما هستند که ممکن است برای ایجاد کسب و کارتان کمک کنند، استفاده کنید. به جامعه فروشندگان و سازمانهای محلی عضو شوید. با سایر مالکان کسب و کار در جلسات ماهیانه دیدار کنید و اشتراک گذاری ایده ها، ارزش کم هزینه عضویت هستند. با سایر کسب و کارها مشتریان عمومی بدون رقابت مستقیم می شوند به اشتراك میگذارند، دور هم جمع شوید. ارجاعات یک راه عالی برای شروع کسب و کارتان است.

  • واقعیت كنونی وب:

راه اندازی وب سایت مقرون به صرفه است و باید برای هر کسب و کاری انجام شود. بسیاری از شرکت های میزبانی کننده وب دارای تیم های پشتیبانی عالی هستند که می توانند حتی بیشترین صاحبان کسب و کار بدون دانش در زمینه کامپیوتری را برای راه اندازی یک سایت موثر کمک کنند. اجتماعی شدن نیز مفید است. توئیتر و فیسبوک مثال های خوبی برای تبلیغات رایگان در سایت هستند. همچنین بسیاری از سایتهای رایگان کسب وکار هستند که می توانند با اطلاعات شما سفارشی سازی شده و به وب سایتتان لینک شود.

نظر (0)

تاکنون نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظر را ارسال کنید.

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر در حالت مهمان (ثبت نام یا ورود به عنوان کاربر سایت)
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

پربازدیدترین مقالات سافت گزین