سافت گزین

انتخاب نرم افزار را ساده کرده ایم

هزینه های سرمایه (CAPEX) و هزینه های عملیاتی (OPEX) نشان دهنده دو دسته هزینه های تجاری است. با این حال، تفاوت های متمایز بین این دو و درمان مربوط به مالیات آنها وجود دارد.

هزینه های سرمایه:

مصارف سرمایه ای مقادیری است که شرکت ها برای خرید کالاهای فیزیکی یا خدماتی که برای بیش از یک سال استفاده می شوند، استفاده می کنند. برای مثال، یک شرکت ممکن است مخارج سرمایه ای برای افزایش یا بهبود دارایی های ثابت خود داشته باشد. دارایی های ثابت به عنوان دارایی های غیرمستقیم از یک دیدگاه حسابداری برخوردار می شوند، به این معنی که در سال اول مصرف نخواهند شد.

هزینه های سرمایه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خرید تجهیزات و کارخانه
گسترش و بهبود ساختمان
خرید سخت افزار، مانند رایانه
وسایل حمل و نقل کالا

نوع صنعت یک شرکت درگیر در بسیاری از موارد ماهیت هزینه های سرمایه آن را تعیین می کند. دارایی خریداری ممکن است یک دارایی جدید یا چیزی باشد که زندگی تولیدی دارایی قبلا خریداری را بهبود بخشد.

هزینه سرمایه به عنوان دارایی موجود در ترازنامه در بخش "ملک، کارخانه و تجهیزات" ثبت می شود. با این حال، از آنجایی که هزینه های نقدی برای دوره حسابداری است آن نیز در گزارش جریان نقدی تحت "فعالیت های سرمایه گذاری" ، ثبت شده است.

هنگامی که دارایی مورد استفاده قرار می گیرد، در طول زمان، هزینه های دارایی را برای عمر مفید آن کاهش می دهند. به عبارت دیگر: هر ساله بخشی از دارایی ثابت استفاده می شود. ارزش دفتری نشان دهنده میزان استهلاک دارایی ثابت است و میزان استهلاک برای هر سال می تواند به عنوان یک کسر مالیات استفاده شود. به طور کلی، هزینه های سرمایه اغلب در طول دوره پنج تا 10 سال کاهش می یابد، اما در مورد املاک و مستغلات ممکن است بیش از دو دهه کاهش یابد. (البته، شرایط متفاوت است: مشاور مالیاتی می تواند در مورد چگونگی IRS محاسبه استهلاک دقیق تر توضیح دهد.)

هزینه های اجرایی:

هزینه های عملیاتی هزینه های یک شرکت برای اجرای عملیات تجاری خود را به صورت روزانه است. مثالها عبارتند از:

اجاره
خدمات رفاهی
حقوق و مشارکت برنامه بازنشستگی
هر گونه هزینه در نظر گرفته شده در فروش، عمومی و هزینه های اداری یا SG & A در صورت سود و زیان
تحقیق و توسعه
مالیات بر مستغلات
سفر تجاری

به عنوان هزینه های عملیاتی بخش عمده ای از هزینه های معمول شرکت را تشکیل می دهد، مدیریت به طور معمول روش هایی را برای کاهش هزینه های عملیاتی بدون ایجاد کاهش بحرانی در کیفیت یا تولید می کند. در مقایسه با مخارج سرمایه، هزینه های عملیاتی در سالی که ساخته می شوند، به طور کامل مالیاتی محسوب می شوند.

مهم است که توجه داشته باشید که گاهی اوقات یک مورد که معمولا از طریق هزینه سرمایه به دست می آید می تواند هزینه های خود را به هزینه های عملیاتی اختصاص دهد، در صورتی که یک شرکت تصمیم به اجاره کالا به جای خرید آن می کند. اگر شرکت دارای جریان نقدی محدود است و می خواهد کسر کل هزینه مورد نظر برای سال را داشته باشد، می تواند یک گزینه جذاب باشد.

هزینه های سرمایه ای، خرید عمده ای است که در آینده استفاده می شود. زندگی این خرید ها فراتر از دوره حسابداری جاری است که در آن خریداری شد. از آنجا که این هزینه ها تنها می توانند در طول زمان از طریق استهلاک بهبود یابد، شرکت معمولا هزینه های خرید CAPEX را به طور جداگانه از تهیه بودجه عملیاتی تامین می کند.

OPEX دیگر هزینه های روزانه ای را که لازم است برای ادامه کار در نظر گرفته شود، نشان می دهد. این هزینه های کوتاه مدت هستند و در همان دوره حسابداری که در آنها خریداری شده استفاده می شود.

 

نظر (0)

تاکنون نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظر را ارسال کنید.

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر در حالت مهمان (ثبت نام یا ورود به عنوان کاربر سایت)
Attachments (0 / 3)
Share Your Location

پربازدیدترین مقالات سافت گزین